Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI/DisplayPort |
| HDMI ports quantity | 4 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 2 |
| USB hub | |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A hub ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 1 |
| Number of microphone inputs | 1 |
| Automatic switching | |
| Plug and Play | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Number of displays supported | 2 |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Country of origin | Taiwan |
| Certification | FCC Class B, CE |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| External power adapter |
| Width | 180 mm (7.02 ") |
| Depth | 98 mm (3.82 ") |
| Height | 32 mm (1.25 ") |
| Weight | 495 g (1.09 lbs) |
| Package type | Box |
| Cables included | AC |
| Manual | |
| AC adapter included |
| Harmonized System (HS) code | 8471.80.1000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.