Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 6 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, HDMI, USB A |
| USB hub | |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A hub ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 3 |
| Number of microphone inputs | 3 |
| DC-in jack |
| Push button | |
| Hot keys |
| Built-in display |
| Power source | DC |
| Input current | 3 A |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 163 mm (6.36 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Weight | 750 g (1.65 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.