Back to Top
| Maximum resolution | 2560 x 1600 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| USB 2.0 ports quantity | 8 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 5 |
| Number of microphone inputs | 5 |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| RoHS compliance |
| USB powered | |
| External power adapter |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 221 mm (8.62 ") |
| Depth | 129 mm (5.03 ") |
| Height | 43 mm (1.68 ") |
| Package width | 273.05 mm |
| Package depth | 298.45 mm |
| Package height | 107.95 mm |
| Package weight | 1558.9 g |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.