Back to Top
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| HDCP | |
| DisplayPorts quantity | 5 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 4 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DisplayPort, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB hub | |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A hub ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 6 |
| Number of microphone inputs | 6 |
| Ethernet LAN |
| Scan interval | 1,99 s |
| Hot-Plug support |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| LED indicators | Y |
| Certification | TAA |
| Built-in display |
| Output voltage | 5.3 V |
| External power adapter |
| Windows operating systems supported | Y |
| Linux operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 260.3 mm (10.15 ") |
| Depth | 42.9 mm (1.67 ") |
| Height | 74.7 mm (2.91 ") |
| Weight | 859 g (1.89 lbs) |
| Package width | 325 mm |
| Package depth | 101.6 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 2470 g |
| Cables included | Audio (3.5mm), DisplayPort, USB |
| Manual | |
| AC adapter included |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.