Back to Top
| Maximum resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Maximum digital resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Maximum analog resolution | 2048 x 1536 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DVI-I |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DVI-I, USB A |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Audio connections | |
| Number of microphone inputs | 1 |
| DC-in jack |
| Ethernet LAN |
| Daisy chain | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| LED indicators | Power |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, UL |
| AC input voltage | 100-240 V |
| Input current | 0.8 A |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1.5 A |
| Compatible power plug types | AU, EU, UK, US |
| Plug type | Type M |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
| Width | 220 mm (8.58 ") |
| Depth | 130 mm (5.07 ") |
| Height | 60 mm (2.34 ") |
| Weight | 1253 g (2.76 lbs) |
| Package width | 85 mm |
| Package depth | 294 mm |
| Package height | 245 mm |
| Package weight | 1800 g |
| AC adapter included | |
| Rubber feet | |
| Manual |
| IP control | N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
