Back to Top
| Number of simultaneously connected devices (max) | 1 |
| Charger type | Indoor |
| Charger compatibility | Smartphone, Tablet |
| Power source type | AC |
| Quick charge | |
| USB Type-C ports quantity | 1 |
| Quick charge version | Power Delivery |
| USB Power Delivery revision | 3.1 |
| USB Power Delivery up to | 30 W |
| Product colour | White |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Width | 33.5 mm (1.31 ") |
| Depth | 33.5 mm (1.31 ") |
| Height | 34.5 mm (1.35 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
