Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 30 Hz |
| Number of computers controlled | 8 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DVI-D/HDMI/VGA |
| Console ports | DVI-D, DisplayPort, HDMI, Mini DisplayPort, USB C, VGA (D-Sub) |
| Number of displays supported | 2 |
| Product colour | Black |
| Wired remote switch | |
| LED indicators | Y |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.5 A |
| External power adapter |
| Quick installation guide | |
| Handheld remote control | |
| AC adapter included |
| Mounting interface | VESA |
| Trade Agreements Act (TAA) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
