Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| DisplayPorts quantity | 10 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DisplayPort, USB A |
| Console USB ports quantity | 4 |
| USB hub | |
| USB connector type | USB Type-A |
| Audio connections | |
| DC-in jack |
| Data transfer rate (max) | 0.5 Gbit/s |
| Scan interval | 3,8,15,30 s |
| Daisy chain |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Material | Steel |
| LED indicators | Power |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC, TAA |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Input current | 0.6 A |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 1.5 A |
| Plug type | Type M |
| Compatible power plug types | AU, EU, JP, UK, US |
| External power adapter | |
| Power consumption (typical) | 18 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 215.9 mm (8.42 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 63.5 mm (2.48 ") |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Package width | 243 mm |
| Package depth | 297 mm |
| Package height | 87 mm |
| Package weight | 1800 g |
| Quick installation guide | |
| Rubber feet |
| IP control | N |
| Audio support |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
