Back to Top
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| Hub interfaces | 3.5mm, USB Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-C |
| 3.5 mm connector | |
| Ports quantity | 2 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) |
| Product colour | Black |
| Certification | Qi-Certified |
| Plug type | Type C |
| Width | 33 mm (1.29 ") |
| Height | 10 mm (0.39 ") |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Length | 196 mm |
| 20000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
