Back to Top
| Hub interfaces | USB 2.0 |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Ports quantity | 4 |
| Data transfer rate | 480 Mbit/s |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Input voltage | 120 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Output voltage | 6 V |
| Output current | 3.5 A |
| USB powered |
| Windows operating systems supported | Y |
| Mac operating systems supported | Y |
| Width | 36 mm (1.4 ") |
| Depth | 84 mm (3.28 ") |
| Height | 13 mm (0.51 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.