Back to Top
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Maximum resolution | 180 x 360 DPI |
| Print speed | 30 mm/sec |
| Maximum printing width | 24 mm |
| Maximum print height | 18 mm |
| Display | LCD |
| Colour display |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Bluetooth |
| Autocutter |
| Tape type | TZe |
| Number of fonts | 17 |
| Product colour | Black |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Number of batteries supported | 6 |
| Battery type | AA |
| Width | 203 mm (7.92 ") |
| Depth | 195 mm (7.61 ") |
| Height | 86 mm (3.35 ") |
| Weight | 1040 g (2.29 lbs) |
| Package width | 254 mm |
| Package depth | 122 mm |
| Package height | 320 mm |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
