Back to Top
| Surge energy rating | 900 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| Nominal input voltage | 125 V |
| Peak current, normal mode | 45000 A |
| Nominal current output | 15 A |
| Clamping voltage | 400 V |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| Product colour | White |
| EMI/RFI noise filtering | |
| EMI/RFI noise filtering | 32 dB |
| Cord management | |
| Wall mountable |
| Certification | UL1449 |
| RoHS compliance |
| LED indicators | Y |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
