Back to Top
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15P |
| Nominal input voltage | 125 V |
| USB charging |
| USB ports quantity | 4 |
| Cordless |
| Product colour | White |
| Wall mountable | |
| Safe for children |
| Weight | 190 g (0.42 lbs) |
| Width | 49 mm (1.91 ") |
| Depth | 113 mm (4.41 ") |
| Height | 62 mm (2.42 ") |
| RoHS compliance |
| LED indicators | Y |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 56.39 mm |
| Package depth | 149.1 mm |
| Package height | 89.41 mm |
| Package weight | 210 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
