Back to Top
| Surge energy rating | 900 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5-15R |
| Nominal input voltage | 125 V |
| USB charging | |
| Clamping voltage | 500 V |
| Power plug | NEMA 5–15P |
| USB ports quantity | 2 |
| Cordless |
| Product colour | White |
| Wall mountable | |
| Response time | 0.001 ms |
| Weight | 330 g (0.73 lbs) |
| Width | 35 mm (1.37 ") |
| Depth | 102 mm (3.98 ") |
| Height | 175 mm (6.83 ") |
| RoHS compliance |
| LED indicators | Y |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package width | 107.95 mm |
| Package depth | 194.06 mm |
| Package height | 62.99 mm |
| Package tare weight | 390 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
