Back to Top
| Surge energy rating | 750 J |
| AC outlets quantity | 6 AC outlet(s) |
| Nominal input voltage | 220-250 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Nominal current output | 10 A |
| Cable length | 1.8 m |
| Product colour | Grey |
| Material | Plastic |
| On/off switch |
| Weight | 450 g (0.99 lbs) |
| Width | 64 mm (2.5 ") |
| Depth | 32 mm (1.25 ") |
| Height | 394 mm (15.37 ") |
| RoHS compliance |
| Package width | 114 mm |
| Package depth | 51 mm |
| Package height | 470 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.