Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 6 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Compatibility | PR1000LCDRT1U |
| Weight | 5810 g (12.81 lbs) |
| Width | 203 mm (7.92 ") |
| Height | 36 mm (1.4 ") |
| Depth | 305 mm (11.9 ") |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
