Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 2 pc(s) |
| Compatibility | OR1500PFCLCD |
| Weight | 5400 g (11.9 lbs) |
| Width | 130 mm (5.07 ") |
| Height | 94 mm (3.67 ") |
| Depth | 150 mm (5.85 ") |
| Package width | 190.5 mm |
| Package height | 146.05 mm |
| Package depth | 196.85 mm |
| Package weight | 5440 g |
| Package weight | 5.44 kg |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
