Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Compatibility | OR1500PFCRT2U |
| Weight | 9030 g (19.91 lbs) |
| Width | 206 mm (8.03 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 305 mm (11.9 ") |
| Package width | 368.3 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package depth | 476.25 mm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
