Back to Top
| Product colour | Silver |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 7 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Compatibility | CPS1500AVR |
| Weight | 12002 g (26.46 lbs) |
| Width | 209.3 mm (8.16 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 327.1 mm (12.76 ") |
| Package width | 365 mm |
| Package height | 164.8 mm |
| Package depth | 479.8 mm |
| Package weight | 12941 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
