Back to Top
| Product colour | Black |
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Compatibility | PR1500RT2U, PR1500RTXL2U, PR2000RT2U, PR2000RTXL2U, PR2200RT2U, PR2200RTXL2U, PR3000RT2U, PR3000RTXL2U, PR1500RT2UN, PR1500RTXL2UN, PR2000RT2UN, PR2000RTXL2UN, PR2200RT2UN, PR2200RTXL2UN, PR3000RT2UN, PR3000RTXL2UN |
| Weight | 10890 g (24.01 lbs) |
| Width | 208 mm (8.11 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 315 mm (12.29 ") |
| Package width | 365.76 mm |
| Package height | 165.1 mm |
| Package depth | 480.06 mm |
| Package weight | 11880 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
