Back to Top
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Compatibility | PR1500LCDRTXL2U PR1500LCDRTXL2UN PR1500LCDRTXL2UTAA PR2200LCDRT2U PR2200LCDRT2UN PR2200LCDRTXL2U PR2200LCDRTXL2UTAA PR3000LCDRT2U PR3000LCDRTXL2U PR3000LCDRTXL2UN PR3000LCDRTXL2UTAA |
| Weight | 12020 g (26.5 lbs) |
| Width | 205 mm (8 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 316 mm (12.32 ") |
| Package width | 361.95 mm |
| Package height | 152.4 mm |
| Package depth | 469.9 mm |
| Package weight | 12070 g |
| Package weight | 12.07 kg |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
