Back to Top
| Maximum weight capacity | 8 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 0 - 381 mm |
| Cord management | |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black, Grey |
| RoHS compliance |
| Width | 760 mm (29.64 ") |
| Depth | 410 mm (15.99 ") |
| Height | 278 mm (10.84 ") |
| Weight | 6250 g (13.78 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
