Back to Top
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 32 " |
| Mounting | Clamp/Grommet |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivel angle | 180 u00b0 |
| Angle of rotation | 360 u00b0 |
| Tilt angle range | -45 - 90 u00b0 |
| Rotating |
| Housing material | Aluminium |
| Product colour | Black, Red |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Cable management |
| Width | 860 mm (33.54 ") |
| Depth | 410 mm (15.99 ") |
| Height | 87.1 mm (3.4 ") |
| Weight | 3433 g (7.57 lbs) |
| Package width | 393 mm |
| Package depth | 268 mm |
| Package height | 111 mm |
| Package weight | 4218 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Manual | |
| Package type | Box |
| Country of origin | China |
| Mounting type | Desk |
| REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
