Back to Top
| Maximum weight capacity | 16 kg |
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Mounting | Freestanding |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivel angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Aluminium, Plastic, Steel |
| Width | 423 mm (16.5 ") |
| Depth | 240 mm (9.36 ") |
| Height | 763 mm (29.76 ") |
| Weight | 2820 g (6.22 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.