Back to Top
| Maximum weight capacity | 12 kg |
| Minimum screen size compatibility | 15 " |
| Maximum screen size compatibility | 24 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Swivel angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -20 - 20 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Width | 672 mm (26.21 ") |
| Depth | 144 mm (5.62 ") |
| Height | 470 mm (18.33 ") |
| Weight | 3340 g (7.36 lbs) |
| Screw type | M4 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.