Back to Top
| Product colour | Black, Silver |
| Recommended usage | Flat panel |
| Type | Multimedia cart |
| Maximum weight capacity | 90.7 kg |
| Minimum screen size compatibility | 42 " |
| Maximum screen size compatibility | 71 " |
| Tilt angle range | -15 - 15 u00b0 |
| Width | 943 mm (36.78 ") |
| Depth | 816 mm (31.82 ") |
| Weight | 2073 g (4.57 lbs) |
| Certification | TAA |
| Package weight | 31000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.