Back to Top
| Quality of Service (QoS) support |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| SFP module slots quantity | 2 |
| SFP+ module slots quantity | 4 |
| Console port | RJ-45 |
| USB 2.0 ports quantity | 3 |
| 10G support |
| Switching capacity | 208 Gbit/s |
| Forwarding rate | 154.8 Mpps |
| MAC address table | 32000 entries |
| VLAN support | |
| Number of VLANs | 4094 |
| Multicast support | |
| MAC address table (multicast) | 6000 entries |
| Access Control List (ACL) |
| Rack mounting | |
| Stackable | |
| LED indicators | Y |
| Power consumption (max) | 114 W |
| Power supply included |
| Power over Ethernet (PoE) |
| Width | 441 mm (17.2 ") |
| Depth | 287 mm (11.19 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 4120 g (9.08 lbs) |
| AC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.