Back to Top
| Scanner type | 1D |
| Sensor type | Laser |
| Read rate (max) | 1120 reads/s |
| Connectivity technology | Wired |
| Interface | USB |
| Type | Fixed bar code reader |
| Product colour | Black |
| Power source type | DC |
| Input voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 102 mm (3.98 ") |
| Depth | 105 mm (4.1 ") |
| Height | 150 mm (5.85 ") |
| Weight | 400 g (0.88 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.