Back to Top
| Scanner type | 1D/2D |
| 2D (matrix & stacked) barcodes supported | PDF417 |
| Linear (1D) barcodes supported | PDF417 |
| Connectivity technology | Wired |
| Standard interfaces | Keyboard wedge, RS-232, RS-485, USB |
| Type | Handheld bar code reader |
| International Protection (IP) code | IP42 |
| Product colour | Black |
| Power consumption (typical) | 2 W |
| Power consumption (standby) | 0.45 W |
| Input voltage | 4 - 5.5 V |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 66 mm (2.57 ") |
| Depth | 43 mm (1.68 ") |
| Height | 180 mm (7.02 ") |
| Weight | 119 g (0.26 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.