Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 32 " |
| Maximum weight capacity | 34 kg |
| Maximum screen size compatibility | 55 " |
| Minimum VESA mount | 300 x 300 mm |
| Maximum VESA mount | 400 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 300 x 300,400 x 200,400 x 300,400 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Height adjustment type | Manual |
| Height adjustment | |
| Height adjustment range | 497 - 672 mm |
| Cable management | |
| Swivel angle range | 0 - 360 u00b0 |
| Product colour | Black |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Width | 432 mm (16.85 ") |
| Height | 686 mm (26.75 ") |
| Weight | 4000 g (8.82 lbs) |
| Depth (min) | 152 mm |
| Depth (max) | 152 mm |
| Package width | 806 mm |
| Package depth | 95 mm |
| Package height | 216 mm |
| Package weight | 5000 g |
| Mounting type | Desk |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.