Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 39 " |
| Maximum weight capacity | 68.4 kg |
| Maximum screen size compatibility | 90 " |
| Minimum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Maximum VESA mount | 600 x 400 mm |
| Swivel angle range | -45 - 45 \u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 542 mm |
| Distance to the wall (min) | 76 mm |
| Product colour | Black |
| Package dimensions (LxWxH) | 694 x 89 x 419 mm |
| Width | 519 mm (20.24 ") |
| Depth | 76 mm (2.96 ") |
| Height | 425 mm (16.58 ") |
| Weight | 9560 g (21.08 lbs) |
| Package weight | 11000 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.