Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 46 " |
| Maximum weight capacity | 158.76 kg |
| Maximum screen size compatibility | 90 " |
| Suitable for | Public display |
| Minimum VESA mount | 400 x 650 mm |
| VESA mounting interfaces | 400 x 650 mm |
| Tilt angle range | -5 - 15 \u00b0 |
| Distance to the wall (max) | 269 mm |
| Distance to the wall (min) | 86 mm |
| Product colour | Black |
| Width | 559 mm (21.8 ") |
| Depth | 269 mm (10.49 ") |
| Height | 673 mm (26.25 ") |
| Weight | 6300 g (13.89 lbs) |
| Package width | 725 mm |
| Package depth | 395 mm |
| Package height | 105 mm |
| Package weight | 6250 g |
| Mounting hole pattern (WxD) | 494 x 650 mm |
| Mounting type | Wall |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.