Back to Top
| Type | PC |
| Material | Steel, Tempered glass |
| Number of 5.25" bays | 2 |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Supported motherboard form factors | Micro ATX, Mini-ITX |
| Product colour | Black |
| Number of 2.5" bays | 4 |
| Side window | |
| Illumination | |
| Illumination colour | Multi |
| Illumination location | Case fans |
| Tempered glass panel(s) | |
| Anti-dust filter | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 170 mm |
| Maximum graphics card length | 365 mm |
| Maximum PSU length | 150 mm |
| Power supply included | |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Front fans installed | 2x 120 mm |
| Maximum front fans | 2 |
| Front fans diameters supported | 120,140 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Maximum rear fans | 1 |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum top fans | 2 |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Front radiator fan sizes supported | 240 mm |
| Rear radiator fan sizes supported | 120 mm |
| Top radiator fan sizes supported | 240 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| Cable management | |
| On/off button |
| Width | 215 mm (8.39 ") |
| Depth | 432 mm (16.85 ") |
| Height | 393 mm (15.33 ") |
| Weight | 5960 g (13.14 lbs) |
| Package width | 293 mm |
| Package depth | 514 mm |
| Package height | 470 mm |
| Package weight | 7240 g |
| Y | |
| 2.5" |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.