Back to Top
| Type | PC |
| Material | Steel |
| Number of 3.5" bays | 2 |
| Supported motherboard form factors | Micro ATX, Mini-DTX, Mini-ITX |
| Product colour | Black |
| Number of 2.5" bays | 4 |
| Anti-dust filter | |
| Number of expansion slots | 4 |
| Maximum CPU cooler height | 167 mm |
| Maximum graphics card length | 331 mm |
| Maximum PSU length | 200 mm |
| Power supply included | |
| Supported power supply form factors | ATX |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| USB 3.1 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Front fans installed | 1x 140 mm |
| Maximum front fans | 3 |
| Front fans diameters supported | 120,140 mm |
| Rear fans installed | 1x 120 mm |
| Maximum rear fans | 1 |
| Rear fans diameters supported | 120 mm |
| Maximum top fans | 2 |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Maximum bottom fans | 1 |
| Bottom fans diameters supported | 120 mm |
| Front radiator fan sizes supported | 120,140,240,280 mm |
| Rear radiator fan sizes supported | 120 mm |
| Top radiator fan sizes supported | 120,140 mm |
| Bottom radiator fan sizes supported | 120 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| Cable management | |
| Reset button | |
| On/off button |
| Width | 205 mm (8 ") |
| Depth | 399 mm (15.56 ") |
| Height | 406 mm (15.83 ") |
| Weight | 7490 g (16.51 lbs) |
| Manual | |
| Package width | 277 mm |
| Package depth | 462 mm |
| Package height | 471 mm |
| Package weight | 9050 g |
| 2.5" |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.