Back to Top
| Type | PC |
| Number of 3.5" bays | 10 |
| Supported motherboard form factors | Micro ATX, Mini-ATX |
| Product colour | Black |
| Number of 2.5" bays | 2 |
| Side window | |
| Anti-dust filter | |
| Number of expansion slots | 5 |
| Maximum CPU cooler height | 160 mm |
| Maximum graphics card length | 320 mm |
| Maximum PSU length | 260 mm |
| Power supply included |
| Audio input | Y |
| Audio output | Y |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 2 |
| Front fans installed | 1x 120 mm |
| Maximum front fans | 4 |
| Front fans diameters supported | 120 mm |
| Rear fans installed | 2x 120 mm |
| Maximum rear fans | 2 |
| Rear fans diameters supported | 120,140 mm |
| Maximum top fans | 4 |
| Top fans diameters supported | 120,140 mm |
| Liquid cooling capability | |
| Front radiator fan sizes supported | 240 mm |
| Top radiator fan sizes supported | 240,280 mm |
| Supported hard disk drive sizes | 2.5,3.5 " |
| Cable management | |
| LED indicators | HDD, Power |
| Width | 344 mm (13.42 ") |
| Depth | 389 mm (15.17 ") |
| Height | 307 mm (11.97 ") |
| Weight | 6000 g (13.23 lbs) |
| Manual | |
| Package width | 370 mm |
| Package depth | 412 mm |
| Package height | 468 mm |
| Package weight | 7700 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.