Back to Top
| Hard drive capacity | 8000 GB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-C |
| Thunderbolt technology | |
| Ethernet LAN | |
| Wi-Fi |
| Bus powered | USB |
| External power adapter |
| Product colour | Black |
| Width | 49.2 mm (1.92 ") |
| Depth | 206 mm (8.03 ") |
| Height | 128 mm (4.99 ") |
| Weight | 1354 g (2.99 lbs) |
| Cables included | USB |
| User guide | |
| Package width | 236 mm |
| Package depth | 80 mm |
| Package height | 233 mm |
| Package weight | 1642 g |
| Master carton width | 249 mm |
| Master carton length | 355 mm |
| Master carton height | 276 mm |
| Master carton net weight | 6968 g |
| 1219 | |
| 1016 | |
| 356636 | |
| 1149 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
