Back to Top
| Maximum weight capacity | 10 kg |
| Minimum screen size compatibility | 13 " |
| Maximum screen size compatibility | 27 " |
| Minimum VESA mount | 75 x 75 mm |
| Maximum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Number of displays supported | 2 |
| Height adjustment range | 0 - 457.2 mm |
| Swivel angle | 360 \u00b0 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Angle of rotation | 360 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Material | Metal |
| Certification | RoHS |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 900 mm (35.1 ") |
| Height | 635 mm (24.77 ") |
| Weight | 4808 g (10.6 lbs) |
| Weight (imperial) | 10.6 lbs |
| Manual |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
