Back to Top
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Number of computers controlled | 8 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | VGA |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio connections | |
| Console port | RS-232 |
| DC-in jack |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Rack capacity | 1U |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Built-in display |
| AC input voltage | 100-240 V |
| External power adapter |
| Width | 200 mm (7.8 ") |
| Depth | 120 mm (4.68 ") |
| Height | 44 mm (1.72 ") |
| Weight | 700 g (1.54 lbs) |
| Package width | 231 mm |
| Package depth | 470 mm |
| Package height | 66 mm |
| Package weight | 1516 g |
| AC adapter included |
| Connector type | RJ-45 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.