Back to Top
| Maximum digital resolution | 1920 x 2000 pixels |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DVI-I |
| USB 2.0 ports quantity | 4 |
| Headphone outputs | 3 |
| Number of microphone inputs | 3 |
| DC-in jack |
| Scan interval | 5 s |
| Product colour | Grey |
| Cable length | 1.82 m |
| LED indicators | Y |
| AC input frequency | 60 Hz |
| External power adapter |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Weight | 762.03 g (1.68 lbs) |
| Package dimensions (WxDxH) | 266.7 x 101.6 x 228.6 mm |
| Package weight | 1968.59 g |
| Cables included | DVI, USB |
| Quick installation guide |
| Connectivity technology | Wired |
| Dimensions (WxDxH) | 215.9 x 82.55 x 50.8 mm |
| Case or master carton dimensions (W x D x H) | 285.75 x 323.85 x 254 mm |
| Compatible operating systems | Windows XP / Vista (32-bit / 64-bit) / 7 Mac OS X + |
| Ports quantity | 2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.