Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 60 Hz |
| Number of computers controlled | 2 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DisplayPort, USB A |
| Console USB ports quantity | 2 |
| USB 2.0 Type-A hub ports quantity | 2 |
| USB connector type | USB Type-A |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 1 |
| Number of microphone inputs | 1 |
| Automatic switching | |
| Plug and Play | |
| Number of users | 1 user(s) |
| Number of displays supported | 1 |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| Cascadable | |
| Display switch button | |
| Hot keys | |
| Country of origin | China |
| Certification | CE, FCC |
| Built-in display | |
| On Screen Display (OSD) |
| Plug type | No plug |
| External power adapter |
| Width | 830 mm (32.37 ") |
| Depth | 970 mm (37.83 ") |
| Height | 250 mm (9.75 ") |
| Weight | 420 g (0.93 lbs) |
| Quick installation guide | |
| Manual |
| Harmonized System (HS) code | 8471.80.1000 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.