Back to Top
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 2U |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Maximum weight capacity | 22.73 kg |
| RoHS compliance | |
| Certification | EIA-310-D |
| Width | 483 mm (18.84 ") |
| Depth | 406 mm (15.83 ") |
| Height | 89 mm (3.47 ") |
| Mounting depth (min) | 406 mm |
| Mounting depth (max) | 406 mm |
| Weight | 2270 g (5 lbs) |
| Package width | 572 mm |
| Package depth | 445 mm |
| Package height | 102 mm |
| Package weight | 4270 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
