Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 60 " |
| Maximum weight capacity | 158.8 kg |
| Maximum screen size compatibility | 100 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 1000 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,800 x 400,800 x 600,1000 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Width | 1130 mm (44.07 ") |
| Depth | 1130 mm (44.07 ") |
| Height | 832 mm (32.45 ") |
| Weight | 7360 g (16.23 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.