Back to Top
| Minimum screen size compatibility | 60 " |
| Maximum weight capacity | 136 kg |
| Maximum screen size compatibility | 100 " |
| Minimum VESA mount | 200 x 200 mm |
| Maximum VESA mount | 800 x 400 mm |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200,300 x 300,400 x 200,400 x 400,600 x 400,800 x 400 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Tilt angle range | -15 - 15 \u00b0 |
| Swivel angle | 90 \u00b0 |
| Product colour | Black |
| Width | 927 mm (36.15 ") |
| Depth | 625 mm (24.38 ") |
| Height | 615 mm (23.99 ") |
| Weight | 14300 g (31.53 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.