Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 5 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| Thunderbolt 3 ports quantity | 2 |
| Combo headphone/mic port | |
| Headphone outputs | 1 |
| Microphone in |
| Ethernet LAN |
| Card reader integrated |
| Power consumption (typical) | 170 W |
| Product colour | Black |
| Width | 200 mm (7.8 ") |
| Depth | 81 mm (3.16 ") |
| Height | 26 mm (1.01 ") |
| Weight | 422 g (0.93 lbs) |
| Cable length | 0.8 m |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
