Back to Top
| Display diagonal | 27 " |
| Anti-glare screen | |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| Display brightness (typical) | 400 cd/m² |
| LED backlight | |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Response time | 5 ms |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display technology | LED |
| Panel type | IPS |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Contrast ratio (typical) | 2000:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178 u00b0 |
| Viewing angle, vertical | 178 u00b0 |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Colour depth | 10 bit |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Screen shape | Flat screen |
| Pixel pitch | 0.155 x 0.155 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 - 150 kHz |
| Digital vertical frequency | 24 - 75 Hz |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Adobe RGB coverage | 89 % |
| sRGB coverage (typical) | 100 % |
| NTSC coverage (typical) | 95 % |
| Colour gamut DCI-P3 | 98 % |
| Supported video modes | 2160p |
| High Dynamic Range (HDR) supported | |
| Colour gamut standard | Adobe RGB, DCI-P3, NTSC, sRGB |
| Built-in speaker(s) | |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in camera |
| Market positioning | Office |
| Product colour | Black |
| Low Blue Light technology | |
| Flicker free technology |
| Ethernet LAN |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 1 |
| Thunderbolt 4 ports quantity | 2 |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| USB Type-A downstream ports quantity | 3 |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| Built-in USB hub | |
| Headphone out | |
| Headphone outputs | 1 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Wall mountable | |
| Cable management | |
| Cable lock slot | |
| Cable lock slot type | Kensington |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 100 x 100 mm |
| LED indicators | Y |
| Pivot angle | -90 - 90 u00b0 |
| Pivot | |
| Swivelling | |
| Swivel angle range | 0 - 120 u00b0 |
| Tilt angle range | -3 - 22 u00b0 |
| Height adjustment | 120 mm |
| Height adjustment | |
| Plug and Play |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 23 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 31 kWh |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power consumption (max) | 32 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (typical) | 29 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Weight (without stand) | 7600 g |
| Width (with stand) | 613.7 mm |
| Depth (with stand) | 234 mm |
| Height (with stand) | 570.36 mm |
| Weight (with stand) | 7600 g |
| Package width | 720 mm |
| Package depth | 228 mm |
| Package height | 515 mm |
| Package weight | 13100 g |
| Stand included | |
| Manual |
| Surface hardness | 3H |
| Touchscreen |
| Width (without stand) | 613.7 mm |
| HDMI | |
| Depth (without stand) | 55.8 mm |
| Height (without stand) | 363.85 mm |
| Power adapter included | Y |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
