Back to Top
| Type | AV receiver |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported network protocols | IPv4, IPv6, TCP/IP, HTTP, HTTPS, UPnP, RTSP/RTP/RTCP, SMTP, FTP, DHCP, NTP, DNS, DDNS |
| Frame rate | 360 fps |
| Video compression formats | H.264, H.265 |
| Audio formats supported | G.711, G.726 |
| Product colour | Black |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN | |
| RJ-45 input ports | 1 |
| Number of HDMI outputs | 1 |
| USB ports quantity | 2 |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Power source type | DC |
| Power consumption (max) | 11 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95 % |
| Width | 198 mm (7.72 ") |
| Depth | 200 mm (7.8 ") |
| Height | 47 mm (1.83 ") |
| Weight | 530 g (1.17 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.