Back to Top
| Hard drive capacity | 6000 GB |
| Hybrid hard drive (H-HDD) cache memory | 0.256 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | Server/workstation |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Hard drive interface transfer rate | 2.6 Gbit/s |
| Power consumption (read) | 7.4 W |
| Power consumption (write) | 7.4 W |
| Power consumption (idle) | 5.9 W |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating shock | 65 G |
| Non-operating shock | 300 G |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Weight | 641 g (1.41 lbs) |
| Quantity | 20 |
| Interface | Serial ATA III |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 128 MB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
