Back to Top
| Suitable for | Notebook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to apply | |
| Durable screen protection | |
| Easy to clean | |
| Touchscreen compatible | |
| Easy to remove |
| Maximum screen size compatibility | 12.5 " |
| Screen size HxW | 156 x 277 mm |
| Display diagonal (metric) | 317 cm |
| Width | 277 mm (10.8 ") |
| Height | 156 mm (6.08 ") |
| Anti-reflective | |
| Scratch resistant | |
| 60 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.