Back to Top
| Suitable for | Netbook |
| Type | Frameless display privacy filter |
| Filter colour | Black |
| Product colour | Black |
| Display filter features | Anti-glare |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Scratch-resistant | |
| Privacy filtering orientation | Landscape |
| Touchscreen compatible | |
| Light transmission | 85 % |
| Easy to remove | |
| Screen format | Widescreen |
| Easy to clean | |
| Easy to apply | |
| Durable screen protection |
| Maximum screen size compatibility | 15.6 " |
| Screen size HxW | 202 x 353 mm |
| Display diagonal (metric) | 396 cm |
| Width | 353 mm (13.77 ") |
| Height | 202 mm (7.88 ") |
| Width (imperial) | 13.886 " |
| Height (imperial) | 7.953 " |
| Anti-reflective | |
| Scratch resistant | |
| 60 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.