Back to Top
| Product type | Headset |
| Microphone type | Boom microphone |
| Recommended usage | Office/Call center |
| Headset type | Binaural |
| Wearing style | Head-band |
| Product colour | Black |
| Certification | KCC, EAC, FCC, ICES, CE, RCM, VCCI |
| Connectivity technology | Wired |
| 3.5 mm connector |
| Ear coupling | Circumaural |
| Width | 180 mm (7.02 ") |
| Depth | 185 mm (7.22 ") |
| Height | 55 mm (2.15 ") |
| Weight | 110 g (0.24 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.